Sekretari amerikan i shtetit Kerry në Tiranë më 14 shkurt

TIRANË, 4 Shkurt/ATSH/.- Sekretari amerikan i Shtetit Xhon Kerry do të vizitojë Tiranën në datën 14 shkurt, për t’u takuar me udhëheqësit e vendit dhe për të diskutuar rreth integrimit euro-atlantik të Shqipërisë dhe marrëdhënieve të forta dypalëshe.

kery

Sipas Zërit të Amerikës, Kerry do të udhëtojë në Gjermani në datat 10 – 14 shkurt për të marrë pjesë në konferencën e sigurisë në Mynih.

Gjatë qëndrimit në Mynih, Sekretari Kerry do të marrë pjesë në takimin e Grupit Ndërkombëtar për Sirinë për të diskutuar rreth rrugëve për t’i dhënë fund konfliktit atje. Ndërsa në datën 14 shkurt, Sekretari Kerry do të vizitojë Shqipërinë./m.m/

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close