A do të jet një Indian ,njeriu i parë i vrarë nga një meteorit?!

Zyrtarët indianë thonë se një meteorit goditi kampusin e një kolegj inxhinierie private të martën, duke vrarë një person. Nëse shkencëtarët konfirmojnë se shpërthimi ishte për shkak të një meteori, ajo do të ishte fataliteti i parë i regjistruar i njeriut për shkak të një guri të rënë nga hapësira.
Sipas raporteve lokale, një shofer autobusi u vra të shtunën, kur një meteorit ra në zonën ku ai ishte duke ecur, duke dëmtuar panelet e dritareve të shtëpive aty pranë dhe ndërtesave. Tre persona të tjerë u plagosën.

hhhh

Të dielën, botime të ndryshme indiane, duke përfshirë The Hindu, ka raportuar se shef ministri i Tamil Nadu, Jayalalithaa, lëshoi një deklaratë që konfirmon vdekjen: “Një incident ndodhi dje kur një meteorit ra në kampusin e një kolegj privat inxhinieri në distriktin K të Vellore-së të fshatit Pantharappalli. ” Tamil Nadu gjendet në jug të Indisë, dhe ka një popullsi prej më shumë se 70 milionë njerëzish.

Nuk ka pasur vdekje të konfirmuara të njeriut për shkak të goditjes së meteorit, edhe pse ka pasur një numër të thirrjeve interesante , duke u bazuar në një listë të mbajtur nga Comet International . Për shembull, meteoritë kanë rënë në shtëpi dhe kan goditë njerëzit që kanë fjetur, por nuk i kanë vrarë ata.

Në thirrjen tonë më të fundit , një topzjarri i ndritshëm krijuar një shpërthimajri të madh mbi Chelyabinsk, Rusi, në vitin 2013. Shoku i rezultuar ka dëmtuar mijëra ndërtesa dhe plagosi më shumë se 1.000 njerëz. Por nuk ka pasur viktima.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close