Forcat Siriane dhe ato Kurde në marsh përparimi në Aleppo

Agjencia shterore siriane SANA dhe observatoriomi për të drejtat e mjeriut ka njoftuar se e regjimit sirian kan përparuar në territore të tjera të reja.
Në raporte thuhet se forcat siriane nga Hesbollah i kan marrë katundet Ahras dhe Misqan në provincën Alepo në veri të Sirisë,përcjell AFP.

Syrian-Army-Ahras

Përreth kësaj ,edhe pjestarë të koalicionit të grupimeve Arabo Kurde-SDF kan marrë kontrollin mbi qytetin Talriffat,njëren nga fortesat më të mëdha të kryengritsve.
Pas këtij qyteti ata SDF kan marrë nën kontroll edhe katundin Qfarnaseh që ndodhet në jug.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close