Që nga mbrëmja e djeshme e deri më sot,jan arrestuar shumë aktivistë të Vetvendosjes

PRISHTINË, 16 Shkurt/ATSH/.- Lëvizja Vetëvendosja bën të ditur se që prej mbrëmjes së djeshme deri më sot janë arrestuar tetë aktivistë të kësaj lëvizje.

 

vv

Në një deklaratë për shtyp të VV-së, theksohet se shumë aktivistë të tjerë po kërkohen nëpër shtëpitë e tyre. Arrestimet në prag të protestës vetëm na i shtojnë motivet dhe kërkesat e protestës.

“Protesta jonë e nesërme do të jetë masive dhe e fuqishme, kundër marrëveshjeve të dëmshme për Kosovën, kundër qeverisë që po angazhohet për instalimin e Serbisë në Kosovë. Aktivistët e arrestuar: Fatmir Kurtaj, Frashër Krasniqi, Glauk Konjufca, Kasim Uka, Kujtim Kosumi, Kushtrim Zeqiri,,Pajtim Demaj dhe Skënder Merturi”, përfundon deklarata e Vetëvendosjes

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close