Jeff Wise:Presidenti Rus Putin,e rrembeu eroplanin malaizian MH370.Jo alienët as Izraeli!

Me 8 mars të 2014 është zhdukur aeroplani malaizian MH370 i cili po fluturonte prej Kuala Lumpuri për Pekin.E kërkimi pas aeroplanit ende vazhdon,edhe pas dy vjetësh ekspertet nuk ia kan arritë të vlersojnë se çfarë ka ndodhur me këtë aeroplan në të cilin ndodheshin 239 udhëtar dhe anëtarët e ekuipazhit.

2016-01-3--11-51-13

Eksperti për aviacion Jeff Wise mendon se aeroplanin e ka rrëmbyer presidenti rus Vladimir Putin.
“Është më se e qartë se Putini kishte arsye të mirë për këtë”mendon eksperti i përhershëm I CNN për aviacionin i cili në emisionet e kësaj shtëpie televizive del shpesh me analizat e tij.
Ai ka thënë se menjëherë ka dyshuar në Moskën edhe pse në të vërtetë,në shikim të parë nuk ka mundur ta marr me mend”përse Putini do të dëshironte që ta rrëmbej nj aeroplan udhëtarësh”.
Ai supozon që “Putini ka dashur ti tregoj SHBA-së se është në gjendje që ti shkaktojë dëm perndimit dhe aleatëve në cilin do vend të botes” ose,në fakt kryetari Rus,ka nxituar pas “informacioneve sekrete të cilat i kishte një nga udhëtarët”.Apo ndoshta presidenti Rus dëshironte që ta rëmbente aeroplanin dhe ta fshehë,e që pastaj ma vonë “befasisht,prej diku të lajmrohej përplot me exploziv”.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close