Teherani zhvillon teste me raketa balistike

TEHERAN, 8 mars /ATSH-DPA/ – Irani ka zhvilluar disa teste të suksesshme me predha balistike, raportoi sot agjencia e lajmeve “Fars”.

balistic teheran

“Testet do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim”, vazhdoi agjencia, por pa dhënë detaje të mëtejshme.

Pas disa testesh të ngjashme në mes të janarit, SHBA-ja vendosi sanksione ndaj Iranit nën shqetësimet se predhat mund të mbajnë mbushje atomike, një deklaratë që sipas Teheranit ishte e pabazë.

Irani theksoi se “testet janë vetëm për sigurinë e brendshme dhe nuk përbëjnë rrezik për vendet e tjera”./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close