Ja cili lojtar i FC Bayern është në listen e dëshiruar tek FC Barcelona

Thuhet se David Alaba lojtar i FC Bayern është në listen kryesore të transfertës së Barcelonës për verën e ardhëshme.Kështu të pakten njofton gazeta spanjolle Mundo Deportivo.

alaba

Është,speciale gjithanshmëria e tij (Alaba-së) ajo që iu imponuar udhëheqësisë së klubit spanjoll,dhe mu për këtë ka ngjallë interes për me e transferu.Ky reprezentues i Austrisë do të duhej që parasëgjithash të luajë si alo e majtë dhe në në qendër.

Ujdia dhe transferi do të ishin interesant edhe për faktin se dy mbrojtësit e brendëshëm tek spanjollët Marc Bartra und Thomas Vermaelen jan në listen e largimit nga klubi.Tek Bayern Alaba në ndërkohë Alaba luan,në të shumtën e rasteve si qender në mbrojtje,dhe kështu tek Barcelona do të mund ta zgjidhte edhe këtë problem.

 

proinformacion.com

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close