Ja në cilin klub Anglez është shumë e mundur se do të luaj Granit Xhaka,sezonin e ardhshëm

Granit Xhaka është e mundur që së shpejti të veshë trikon e FC Arsenalit.Gunners janë të gatshëm që të bëjnë një mega ofertë për lojtarin mesfushor të Borussia Mönchengladbach.
Shuma e përgjithshme është e madhe dhe do ti sillte shumë para në arken e Borussia Mönchengladbach .

Moenchengladbach's Swiss midfielder Gran

SIPAS Bild,wikendin e kaluar në Londër janë takuar traineri i Arsenal Arsene Wenger,dhe babai i Xhakës Ragipi,këshilltari Andy Gross si dhe një avokat i të tretit në Premier-League!
Arsenali do duhej që të paguaj një tarifë transferimi gjatë veres në vlerë prej 43 milionëve.Nga to 5 milionë kapar si dhe 2,3 milion Honorar këshilltari.
Në total Arsenali do duhej që mbi tavolinë ti vendoste 50 milionë për Xhakën.Xhaka nuk prononcohet për këtë gjë duke e mbajtur të fshehtë dhe thotë”Unë tani nuk kam ndërmend të merrem me klube të tjera,jam duke luftuar me Borussinë për dalje në kupa internacionale.”

 

Proinformacion.com

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close