Ndrroi jetë Johan Cruyff,një legjendë e vërtetë e futbollit modern botëror

(CNN) Johan Cruyff, njeriu i kredituar që ndihmoi në ndryshimin e futbollit modern, ka ndërruar jetë në moshën 68.

2016-24-3--15-07-15
Ish-lojtari dhe menaxheri i gjigantit spanjoll Barcelonës dhe i klubit më i suksesshëm të Holandës Ajax, vuante nga kanceri i mushkërive.
Një nga futbollistët më të mëdhenj ndonjëherë në botë, ekipi Holandez ku Cruyff luajti sollën në Kupën e Botës 1974 një stil revolucionar të futbollit që është quajtur “futbolli total.”

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close