Austria – Shqipëria 2:1,në miqësore

Në miqësoren që u zhvillua në stadiumin ‘Ernst Happel’Një lojë e mirë qoftë nga njëra palë dhe qoftë nga pala tjetër.

shq 1
Vendasit shënuan dy gola në fillim të ndeshjes me anë të Janko dhe Hernik, pas gabimeve të mbrojtjes së skuadrës së De Biassit.
Në minutën e 47-të, Shqipëria ngushton rezultatin në 2:1. Një veprim i shpejt dhe për mrekulli në 16-sh Ermir Lenjani, i cili me një goditje të fortë realizoi gol, duke e lënë të stepur portierin austriak
Ergys Kaçe pas një ndërhyrje ndaj Dragoviq, gjyqtari e ndëshkon me kartonin e dytë të verdhë dhe e përjashton nga loja.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close