Moti në Kosovë,fundjava me diell

PRISHTINË, 2 Prill /ATSH/.-Në Kosovë, masat e ngrohta të ajrit me origjinë afrikane do të përfshijnë këtë fundjavë.

parash

“Në këto kushte do të mbajë mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5 e 8 gradë celcius, kurse maksimalet e ditës 21-23 gradë”, bëri të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas njoftimit të dërguar, shtypja atmosferike vazhdon të mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe juglindjes.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close