Vuçiq po na e sfidon sovranitetin!!!

“Vuçiq po thotë ne nuk do të heqim dorë asnjëhereë nga trepça dhe se ne do të vazhdojmë të investojmë në të mu sikur në pjesët tjera të serbisë”

vuciq1-e1459679970551

Po kjo çfarë është.a nuk qenka atak direkt i një kryeministri të një shteti tjetër mbi sovranitetin e një tjetri edhe atë mu nga territori i këtij shteti që ai nuk e njeh e këta të këtij shteti thonë se i kanë dhënë lejen që ai të vijë në Kosovë dhe mu nga Kosova të shpallë se ai as nuk njeh shtet që ai e quan të “rrejshëm” dhe u jep mësim edhe bashkkombasve të tij sërb që jetojnë në Kosovë e do të duhej të ndjeheshin të paktën qytetar të saj,që të mos e njohin dhe të vazhdojnë ta trajtojnë të tillë edhe në të ardhmen edhe pse këta tanët e kanë gojën plot integrim.Për çfarë integrimi e keni fjalën bre aman kur vjen bjeriu e midis Kosove e iu flet qytetarëve serb se si ata do të duhej ta dezintegrojnë Këtë shtet të ri i cili edhe ashtu ashtu mezi po i merr këmbët!!I quditshëm edhe ky sovraniteti ynë….

 

Xh.Arifi

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close