Zaev: LSDM-ja nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e 5 qershorit në Maqedoni

SHKUP, 7 prill /ATSH-MIA/ – Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev deklaroi dje në mbrëmje,  në një konferencë  shtypi në selinë e partisë, pas shpërbërjes të Kuvendit, se partia e tij nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e parakohshme të 5 qershorit sepse nuk janë përmbushur kushtet e parashikuara në Marrëveshjen e Përzhinos.

zaev

Sipas tij, lista zgjedhore ende nuk është pastruar, nuk janë zbatuar reformat në media dhe as është ndarë partia nga shteti.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close