Bebe Rexha krijuese e 40 hiteve botërore-GQ

bebTirane, 10 Prill/ATSH/.- Revista prestigjioze amerikane GQ ka shkruar së fundi për këngëtaren nga Shqipëria Bebe Rexha. “Po ju prezantojmë me femrën, e cila ka krijuar Top 40 hite. Edhe pse është nga Brooklyn, prindërit e saj në SHBA kanë ardhur nga Shqipëria në vitin 1980” kështu nis përshkrimi për këngëtaren shqiptare.

Revista GQ shkruan një artikull të veçantë për këngëtaren shqiptare ku ndër të tjera ata shkruajnë se ajo ka pasur një fëmijëri të mrekullueshme, ndërsa ka luajtur rol të madh si kompozitore e suksesshme, duke krijuar edhe hitin e vitit 2013 të Rihannas dhe Eminem “Monster”. Rexha ka zbuluar për këtë revistë edhe artistët që e frymëzojnë për të krijuar hite botërore. “Kanye West, Jay Z, the Fugees, Lauryn Hill, Destiny’s Child”, ka thënë ndër të tjerash Rexha për GQ.

Bebe Rexha tani është duke punuar për të sjellë sa më shumë këngë si solo artiste. Së fundmi ajo ka filluar një turne me Ellie Goulding, pas suksesit me këngën “No Broken Hearts”, të cilën e solli në bashkëpunim me Nicki Minaj. Këngëtarja Rexha ka treguar se është ndarë e kënaqur me bashkëpunimin me David Guettan si dhe këngëtaren Nicki Minaj, me të cilën ka realizuar dy këngë, të fundit madje e lansoi ditën e djeshme. Ajo ka treguar që tashmë është duke punuar në projekte të reja

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close