UEFA e FIFA në Kosovë para pranimit

PRISHTINE, 13 Prill/ATSH/- Zyrtarë të lartë të dy organizatave më të mëdha botërore të futbollit UEFA dhe FIFA, do jenë sot në Kosovë për të parë nga afër se deri ku ka mbërritur Kosova.

Zyrtarët e këtyre dy organizatave do të kenë takim me krerët e Federatës së Futbollit të Kosovës.

fifa kosova

Po ashtu takimi do zhvillohen edhe me kryeministrin Isa Mustafa dhe me ministrin e Sportit Kujtim Shala, e më vonë zyrtarë të njëjtë do të takohen edhe me presidentin e vendit Hashim Thaçi.

Delegacioni i UEFA-s dhe FIFA-s do bëjë vizitë edhe në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë dhe stadiumin e Prishtinës./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close