Zaev:vendimi i ivanovit për abolim,grushtet

Pas vendimit të kryetarit Ivanov për amnestim të akterëve të aferës “Bomba” në Maqedoni/Shkup që nga mbrëmë janë duke protestuar të pa knaqurit me këtë vendim.

protest makedon

Ata mbrëmë kanë dalur udhëve të Shkupit dhe kanë demoluar zyren e presidentit Maqedonas Ivanov si dhe e kanë gjuajtur me vezëe ndërtesen ku gjendet ajo.Nëpër udhë gjendeshin edhe forca të mëdha policore.Ndërsa lideri opozitar Zaev ka thënë se me vendimin e kryetarit për abolim ai ka bërë grushtet!

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close