Vetëm LDK-ja e “vajton” rrëzimin e qeverisë

Pas votimit të sotëm të mosbesimit të qeverisë në Parlamentin e Kosovës,opozita i gëzohet këtij fakti,duke pohuar se ishte nevoja e rrëzimit pas dështimeve të një pasnjëshme,përderisa PDK-ja i ka bërë hesapet e saja që nga momenti kurë kryetari i tyre Kadri Veseli kishte filluar fushaten parazgjedhore.

beqiri

Ndërsa ,kuptohet se më e dëshpruara dhe e “lënduara” nga e tërë kjo ka dalë LDK-ja e cial tashmë ka filluar ta vajtojë rrëzimin e qeverisë përmes gojes së Ismet Beqirit i cili po thotë se “Janë ba të gjithë kundër LDK-së dhe kanë votuar kunder një qeverisje të mirë.Sepse ishte votë jo korrekte dhe shkelje e një marrveshje”,sipas tij.

 

Proinformacion.com/Xh.Arifi

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close