Autoritetet e Kuvajtit dëbojnë 15 diplomatë iranianë …

ATSH-AFP/ – Autoritetet kuvajtjane urdhëruan sot dëbimin e 15 diplomatëve iranianë pas dënimit të anëtarëve të një grupi terrorist për lidhjet me Iranin, theksoi sot një burim qeveritar kuvajtjan.

“Kuvajti urdhëroi gjithashtu mbylljen e misioneve ushtarake, kulturore dhe tregtare iraniane në vend”, shtoi i njëjti burim nën mbulimin e anonimatit.

Gykata e Lartë kuvajtjane do të dënojë kreun e kësaj celule me burgim të përjetshëm dhe 20 anëtarët e tjerë me dënime të ndryshme me burg për lidhjet me Iranin dhe Hezbollahun shiit libanez dhe për projektimin e kryerjes së atentateve në Kuvajt.

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close