Advertisements

Hoti:LDK kërkon shkarkimin e menjëhershëm të z/kryeministrit dhe ministrit të diasporës, z Dardan Gashi

Loading...

“Ne vlerësojmë se ajo sjellje bie ndesh me kodin penal të Republikës së Kosovës. Ne do të kërkojmë që Kuvendi i Kosovës të votojë për shkarkimin e menjëhershëm të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të diasporës, z Dardan Gashi” ka thënë Avdullah Hoti dhe për këtë LDK kërkon kërkon shkarkimin e menjëhershëm të zëvendëskryeministrit njëherësh ministrit të Diasporës Dardan Gashi.

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti në një konferencë për media ka njoftuar se GP i LDK-së ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për interpelancë të kryeministrit Ramush Haradinaj, lidhur me siç tha ai të gjuajtjes me armë dhe sjelljen e pahijshme të zyrtarëve të lartë të Qeverisë në këtë rast të ministrit Dardan Gashi,transsmeton RTK.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close