Advertisements

Ministri turk i Punëve të Jashtme në Beograd:-Serbia është një mike e sinqertë e Turqisë

Loading...

Ministri i punëve të jashtme i Turqisë Mevlut Cavushoglu ka qëndruarpër vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti serb Aleksandar Vuçiq.
Pas shprehjes së kënaqësisë për nivelin e mardhënieve nbilaterale duke i quajtur ato të një niveli ma të lartë deri më tani ,Vuçiq i është falenderuar mysafirit nga Turqia për kontributin e tij.

Ndërsa Cavushoglu nga ana e tij nuk i ka kursyer fjalët për nikoqirin e tij si dhe për Serbinë si dhe për investimet që do tia sjell Turqia shtetit serb me pjesëmarrjen e kompanive turke në projekt infrastrukturore.
Cavushoglu ka thënë se Serbia është një mike e sinqertë e Turqisë dhe ajo çfarë Vuçiqi po bënë për Serbinë është “politikë e mirë edhe për rajonin”.
Çavushoglu ka vlerësuar se për presidentin turk ,Erdogan Serbia ishte e “shkëlqyeshme”,dhe ai e ka falenderuar presidentin serb Vuçiq për kontributin e dhënë në organizimin e tërë kësaj./proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close