Advertisements

Ka ndrrua jetë këngëtarja e madhe franceze ,e hitit “Ella, elle l’a”,France Gall

Loading...

A ju kujtohet kënga “Ella, elle l’a”.Ishte një hit i madh i këngëtares së njohur franceze France Gall,e cila në moshen 70 vjeçare të dielen ka ndrruar jetë.
Ajo nuk ia doli ta mposhtë kancerin të cilin po e luftonte qe dy vjet,dhe vdiq në spital ku ishte sjellur për shkak të një infeksioni serioz.Ajo me vjet kishte probleme me shëndetindhe rrallë ishte paraqitur në publik.

Ajo nuk ishte e pranishme as në varrimin e Johnny Hallyday po ashtu një këngëtar i madh i cili drroi jetë vitin e kaluar dhe me të cilin kishin kënduar së bashku këngën “Quelque chose de Tennessee”.
Gall Ishte e famshme në vitet 1960 në vendet frankofone. Ajo fitoi festivalin e Këngës në Eurovizion në vitin 1965 me këngën “Poupe de cire, poupee de bir” si përfaqësuese e Luksemburgut.(PI)

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close