Ambasadorja amerikane në OKB ,Haley uron Kosovën

Loading...

ATSH/-Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB), Nikki Haley i dërgoi një mesazh urimi Kosovës në 10 vjetorin e Pavarësisë.

“Urime në emër të Presidentit Donald Trump dhe popullit amerikan në përvjetorin tuaj të 10-të të pavarësisë. Ne jemi kaq krenarë për miqësinë që Shtetet e Bashkuara kanë me Kosovën. Ju keni bërë përpjekje të jashtëzakonshme në ndërtimin e demokracisë. Presim me padurim që të punojmë me ju dhe do të ndihmojmë të ecni përpara edhe në 10 vitet e ardhshme”, thotë ambasadorja Haley përmes një videomesazhi.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close