Advertisements

Ermal Meta pas fitores në Sanremo 2018

Loading...

ATSH/.- “Ne ishim të trishtuar nga akuzat për plagjiaturë “sepse ndiheshim të plagosur dhe të sulmuar padrejtësisht, por nuk kemi ndjenjën e fajit, pasi nëse flasim nuk duhet të mbajmë hidhërim”.

Kështu Ermal Meta komenton fitoren në Festivalin e Sanremos pas polemikave të ditëve të para. Fabrizio Moro ia kushton fitoren djalit të tij Libero. Të dy njoftuan se do të marrin pjesë në Festivalin e Këngës në Eurovizion.

Zemërimi mbi akuzat për plagjiaturë është ende në sfond, por për dy këngëtarët është momenti për të shijuar fitoren.

“Unë jam aq i mësuar për të tejkaluar pengesat e jetës dhe për t’i kthyer ato në energji pozitive, sa ajo që ndodhi më ndihmoi të performoj më mirë”, thotë Moro.

“Kjo është një këngë dashurie, por drejt njerëzimit “shpjegon Meta. “Nuk kemi menduar kurrë për parashikimet, nëse do ta bënim këtë, ndoshta nuk do të kishim fituar sepse do të ishim të shqetësuar për performancën “, thekson Ermal Meta./

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close