Advertisements

Sllovenia partner ekonomik i madh i Kosovës

Loading...

ATSH/.- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë një takimi me Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor tha se “Sllovenia është partneri më i madh ekonomik i Kosovës”.

Gjatë takimit, Haradinaj falënderoi presidentin Pahor për vizitën që po i bënë Kosovës, në prag të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

“Është privilegj të kemi në vizitë presidentin Pahor. Me këtë rast e falënderova në emër të kosovarëve për përkrahjen që i ka dhënë Kosovës pas shpalljes së pavarësisë së vendit dhe shpreha admirimin për të arriturat e shtetit slloven” , tha kryeministri Haradinaj.

Duke vlerësuar rolin e kompanive sllovene në Kosovë, Haradinaj u shpreh se “Sllovenia është partneri më i madh ekonomik i Kosovës”. Po ashtu, ai shprehu përkushtimin e qeverisë për të punuar në mënyrë konsistente për zhvillimin ekonomik të vendit.

Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, tha se “Sllovenia do ta mbështesë Kosovën në rrugën e integrimit evropian dhe të zhvillimit ekonomik”.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close