Cristiano Ronaldo 10 vjet burg?

Loading...

ATSH/- Ylli portugez i Real Madrid, Kristiano Ronaldo rrezikon të dënohet me 10 vite burg.

Mediat vendase bëjnë me dije se, Prokuroria e Madridit kërkon 10 vite burg për shkak se portugezi nuk ka paguar detyrimet tatimore, plus interesat, vepra të cilat të çojnë drejt akuzës së evazionit fiskal.

Portugezi Ronaldo akuzohet për evazion fiskal e shumës 14.7 milionë euro. Fituesi 5 herë i “Topit të Artë” ndodhet në një situatë të vështirë. Çështja vazhdon të jetë nën hetim, pavarësisht se ai e mohon këtë gjë.

Tashmë portugezit i janë lënë në dispozicion dy mundësi nga ana e hetuesve. E para është të pranojë akuzën dhe të nisë pagimin e shumës së padeklaruar brenda një afati kohor të caktuar, ndërsa e dyta është t’i shkohet çështjes deri në fund dhe ylli portugez të marrë dënimin.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close