Delawie sërish kërkon nga deputetët të miratojnë Demarkacionin

Loading...

ATSH/.- Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Greg Delawie i bëri thirrje sot deputetëve që të miratojnë demarkacionin me Malin e Zi, i cili po mban peng rrugëtimin e Kosovës drejt integrimeve euroatlantike, mbi të gjitha liberalizimin e vizave.

Në një postim në Twitter, Delawie shkruan se ” raporti i KDI-së tregon se rinia e Kosovës dëshiron progres në papunësi dhe liberalizim vizash”.

“Deputetët e Kosovës duhet të kalojnë demarkacionin kufitar tani dhe të tregojnë se po i dëgjojnë këto brenga serioze”, shprehet Delawie./

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close