Donika Kadaj-Bujupi serish në AAK

Loading...

Donika Kadaj-Bujupi,ishte një kohë një figurë e shquar e Partisë së Ramush Haradinaj,dhe njëra nga zërat ma të fuqishëm të kësaj partie,derisa nuk ndodhi gazi lotsjellës në Kuvendin e Kosovës,dhe ndarja nga kjo parti.
Ajo më pastaj iu bashkangjit subjektit tjetër politik,Vetëvendoseje,dhe u bë edhe deputete e kandiduar nga ky subjekt ku veproi derisa nuk ndodhi qarja e madhe e cila ndau edhe këtë subjekt në krahun e Albin Kurtit si dhe të grupit të quajtur “Të pakënaqurit”,ku Donika u radhit në taborrin e këtyre të fundit.

Mirpo që nga sot Donika ka marrë vendimin që ti ribashkohet subjekit të cilin e la
-Me deputeten e Kuvendit, Donika Kadaj-Bujupi, bashkëbiseduam për zhvillimet aktuale politike në Kosovë. Nga sot, Donika i rikthehet Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Rrugëtimin nëpër proceset politike në vend do ta vazhdojmë bashkërisht.

RH

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close