Fisnik Ismaili: I lumtun që s’jam pjesë e Lëvizjes ma

Loading...

Fisnik Ismaili,është një nga ish-figurat qendrore të Lëvizjes Vetëvendosje i cili iu bashkangjit grupit të ashtuquajtur të “paknaqur”,dhe nuk mban gjuhen siç njihet ai,ka folur serish duke komentuar të kaluaren e veprimeve të VV-se.
Ai duke folur për përdorimin e molotovit gjatë protestave “Edon ti e din që qeshtu i arsyetojshim edhe ata që gjujshin mollotova: Nuk ishin aktivistë, por qytetarë të mllefosur me gjendjen e mjerueshme në Kosovë. Ata krejt aktivista e të organizuem si gjaja”,shkruan ai në gazetametro,duke aluduar në atë se sipas tij molotovët nuk janë hudhur nga qytetarë por nga aktivistë të VV!

Ai në profilin e tij ka pranuar dhe shkruar se nuk aspak i deshpruar se nuk është ma pjesë e VV-se porse përkundrazi është i lumtur.“Khuuuu, çdo ditë po më bani ma të lumtun që s’jam pjesë e Lëvizjes ma. S’ma nin bre hiç, ama baah hiç, a marr unë vota prapë ma. Përderisa po e di që ju, tuj shajtë, jeni pikërisht ata që e rrëzuet Lëvizjen në të dy gjunjtë. Keni me e pa JU në zgjedhjet e ardhshme”, ka shkruar Ismaili e përcjell RTK.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close