Kryeministri Haradinaj ,akuzon LDK-në se është ajo që e ka lënë Kosovën pa ushtri

Loading...

Në seancat e fundit kanë vazhduar replikat dhe sulmet në mes të kryeministrit Haradinaj dhe opozitës.Edhe sot Kryemin istri e ka akuzuar LDK në se sipas tij kjo parti e ka lënë Kosovën pa Ushtri,duke përmendur me këtë rast një takim që kreret e shtetit kishin me Ambasaden e SHBA .

“Sa i përket ushtrisë është LDK-ja ajo që e ka lënë Kosovën pa ushtri. Në ambasadën amerikane kur ishim me Thacin, Pacollin… na kanë ofru 2014 për me bo ushtrinë. LDK ka dasht mu bo patriote atëherë. Na kanë qujt tradhtar. Për 4 vjet na kanë lanë. Pyeti amerikanët dhe i gjeni transkriptet. E keni lënë Kosovën pa ushtri qe 10 vjet, turp duhet me ju ardhë. Nuk jau kisha thënë t’ishi kanë më të kujdesshëm”, u shpreh ai.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close