Kryeministri Haradinaj i bindur se të marten e javës që vjen do të votohet demarkacioni!

Loading...

Kryeministri Haradinaj ka thënë se seanca e Kuvendit të Kosovës për demarkacionin e kufirit me Malin e zi do të mbahet të marten e javës që vjen si dhe është shprehue se është i bindur se ai do të votohet po atë ditë nga deputetët e Kuvendit.

“Pas konsultave me grupet parlamentare me partitë politike për të martën në ora 14:00 do të shkojmë me seancën për demarkacionin. Të gjithë deputetët e Kosovës janë të Kosovës dhe ka prej tyre jam i bindur që me votën e tyre të lirë do të përkrahin demarkacionin që respekton tërësinë territoriale në këtë rast dhe zhbllokimin apo heqjen e izolimit”, tha Haradinaj sot në hollin e Kuvendit.

I pyetur se a i kanë sigurt votat për kalimin e demarkacionit ai tha “seanca është të martën besoj në ora dy dhe do ta shohim bashkë”, tha kryeministri Haradinaj.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close