Maqedoni:Është miratuar Ligji për gjuhët

Loading...

Në një atmosferë tensioni ku kishte edhe përleshje fizike në mes kreut të Parlamentit të Maqedonisë z.Xhaferi si dhe ish kryeministrit Gruevski,më në fund krye-parlamentari ia ka arritur ta kalojë Ligjin për përdorimin e gjuhëve me 64 vota për.

Këtë e ka konfirmuar vet Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi
“Ligji për përdorimin e gjuhës shqipe, u votua në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë,
sapo kaloj.
Urime,
Kryetari i Kuvendit, z. Talat Xhaferi”, ka shkruar ai.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close