Ministrja e Jashtme e Austrisë,Kneissl sot do të vizitojë Kosovën

Loading...

Sot për vizitë zyrtare në Prishtinë do të qëndrojë Ministrja e punëve të jashtme e vendit mik ,Austrisë,Karin Kneissl,gjatë qëndrimit të së cilës në Kosovë ajo do të takojë .presidentin Thaçi,kryeministrin Haradinaj si dhe Ministrin e jashtëm Behgjet Pacollin.
Të kujtojmë se Austria ka qenë mbështetëse e madhe e shqiptarëve në historinë e tyre për liri kudo ku ata lgjenden në Ballkan./Pi

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close