Advertisements

Mogherini arrin në Beograd,do të takojë presidentin e Serbisë, Vuçiq

Përfaqësuesja e Lartë i BE për Punë të Jashtme dhe Siguri Federica Mogerini mbërrin në pasditen e sitme në Beograd, raporton korrespondenti i RTS.
Tema e bisedimeve me presidentin serb Aleksandar Vuçiç do të jetë një vazhdim i dialogut midis Beogradit dhe Prishtinës.

Mogerini do të mbërrijë në Beograd nga Tashkenti, dhe do takohet me presidentin e Serbisë sonte në orën 18:00 .

Sigurisht që Mogherini nuk ka ardhë se në agjenden e saj kishte një takim të tillë por kjo është pasojë e ngjarjeve të djeshme në Mitrovicë,si dhe sigurisht se do të sjell këshillën dhe brengën e Bashkimit Europian në lidhje me situaten e mëtutjeshme që ka të bëjë në vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi./Pi

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close