Advertisements

Moti në Kosovë,nga sot ngritje graduale e temperaturës

Sipas Instituti hidrometeorologjik të Kosovës  moti sot do të jet me vranësira dhe ato gjatë ditës do të shoqërohen me reshje të dobëta shiu.

“Temperaturat do të shënojnë ngritje të lehta, minimalet nga -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin nga 3-6 gradë Celsius.

“Javën tjetër parashihet të ketë ngritje të theksuar të temperaturave në të dy vlerat ekstremale”, thuhet në njoftimin e Institutit.

Advertisements
%d bloggers like this: