Nënshkruajnë vendosjen e marrëdhënieve diplomatike,Kosova dhe Barbados

Loading...

ATSH/- Shteti i Kosovës dhe ai i Barbadosit, kanë nënshkruar sot vendosjen e marrëdhënieve diplomatike mes tyre.

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe shefi i diplomacisë, Behgjet Pacolli ka njoftuar se, pak ditë pasi Barbadosi e njohu Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran, u nënshkrua edhe vendosja e marrëdhënieve diplomatike në mes dy vende në Nju Jork.

Lajmi është bërë I ditur në rrjetin social Facebook, nga Behgjet Pacolli, I cili shprehet se kjo është dëshmia e qartë e suksesit të diplomacisë së Kosovës.

“Sapo pranova një lajm tjetër të mirë. Pak ditë pasi që Barbadosi e njohu Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran, sot u nënshkrua edhe vendosja e Marrëdhënieve Diplomatike në mes dy vende në New York.  Kjo është dëshmia më e mirë se sukseset e Kosovës në diplomaci janë të pandalshme dhe të pakthyeshme.”perfundon Pacolli.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close