Papa Françesku tha se nuk ekziston ferri

Loading...

Papa Françesku bëri një zbulesë befasuese të enjten duke deklaruar se ferri nuk ekzistonte, në një intervistë me një gazetë liberale italiane.

Në një artikull të titulluar “Është një nder të quhet revolucionar”, redaktori i La Repubblica, Eugenio Scalfari, pranoi komentet e mëparshme të Papës për mënyrën se si “shpirtrat e mirë” që kërkonin pendim nga Perëndia do ta pranonin atë dhe më pas pyeti: “Po në lidhje me shpirtrat e këqij ? “. Dukshëm duke shkuar kundër shekujve të besimit të krishterë, Papa Françesku tha se shpirtrat e mëkatarëve thjesht zhdukën pas vdekjes dhe nuk janë subjekt i përjetësisë së ndëshkimit.

/Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close