Paralajmërohet demarshi rus në arenën nderkombëtare në lidhje me Kosovën në mbrojtje të interesave të Beogradit

Loading...

Paralajmërohet se diplomatët rus do të paraqesin demarsh në OKB.OSBE,BE,dhe NATO,me rastin e ngjarjeve të fundit në Kosovë.Njoftohet se atyre u është thënë të tregojnë në kinse “lëshimet e Eulexit dhe KFOR-it në punën e tyre si dhe thyerjen e rezolutes 1244”,kjo krejt në shërbim të forcimit të Beogradit.

Ky potez,thuhet më tej “përveç se parqet mbështetje të fortë qëndrimeve të Beogradit në arenën nderkombëtare,praktikisht është edhe pasojë e bisedes telefonike në mes presidentit serb Vuçiqi dhe atij rus,Putin”.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close