Paralajmërohet se Veseli do t’i përjashtojë ,deputetët e VV-së nga salla e Kuvendit ,pasi ata për here të tretë kanë hedhur gaslotsjellës

Loading...

Për here të tretë është hedhur gaslotsjellës në sallën e Kuvendit të Kosovës dhe ndërpritet për herëtë tretë seanca për votimin e ratifikimit të demarkacionit të kufirit me Malin e Zi.

Të vetmit në sallë kanë qëndruar deputetët e Vetëvendosjes ,pasi të tjerët kanë ikur nga salla sapo është hedhur gasi lotsjellës.Tashmë është e  qartë se gasin e kanë hedhur deputetët e LVV.Dyshohet se Xhelal Sveçla ka hedhur gazin ,para nderprerjes së heres së tretë aty rreth orës 16.00.Albulena Haxhiu ka thënë ma heret se ata janë të vendosur për të mos leju mbajtjen e seancës dhe se janë të gatshëm të hedhin përsëri gaslotsjallës.

Analistët kanë thënë se ka mundësi që kryeparlamentari ti përjashtojë deputetët e partisë Vetëvendosje./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close