Pas arrestimit të Gjuriqit,Mitrovica kaloi një natë të qetë

Loading...

Pas ngjarjeve të fundit kur ishte arrestuar i ashtuquajturi drejtor për Kosovën pranë qeverisë së Serbisë, Marko Gjuriq Mitrovica ka kaluar një natë të qetë pa ndonjë ekces , ndërsa afër urës kryesore mbi Ibër kanë qëndruar autoblinda me pjesëtarë të Njësisë Speciale të Policisë.

Qytetarë nga veriu i vendit kanë thënë për Kosovapress se në fshatin Rudare të komunës së Zveqanit, përkatësisht tek kryqi, gjatë natës serbët kanë bllokuar magjistralen Mitrovicë-Jarinje, duke vendosur kamionë dhe automjete të ngjashme transportuese.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close