Po deputetët Jokerë, të marrëveshjes për demarkacionin,a egzistojnë ata?

Loading...

Vazhdimi i seancës për ratifikimin e marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi pritet të mbahet javën që vjen,ndoshta të marten siç shpreson kryeministri i cili s’bashku me koalicionin dhe kthimin e Donikës në radhët e tyre kanë siguruar 79 vota ,e që nuk mjafton.

Prandaj kanë filluar kalkulimet për xhokerët e marrëveshjes siç thuhet se mund të ishin deputeti i Listës Serbe, Adem Hoxha, Dukagjin Gorani apo Shqipe Pantina nga Grupi i Deputetëve të Pavarur.Se a do të jetë kështu pritet të shihet kur për të katërtën herë më radhë brenda katër javësh koalicioni qeverisës do të provojë ta ratifikojë Marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi.
Megjithëse asnjëri prej partnerëve të koalicionit nuk ka njoftuar se kush do ta mundësojë kalimin e marrëveshjes, deputetët e lëvizjes “Vetëvendosje”, të Grupit të Deputetëve të Pavarur apo ata të Listës Serbe./Pi

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close