Advertisements

Presidenti rus Putin më i besuari nga qytetarët serb,në mesin e tyre edhe Erdogan

Loading...

Sipas një ankete të zhvilluar me qytetarë serb del se Vladimir Putini,president rus ka besimin ma të madh tek ta nga liderë të tjerë botëror të cilët gjendeshin në listen e të anketuarëve.
Është e qrtë mbështetja dhe dashuria e serbve për Putinin dhe Rusinë në përgjithësi.Putini kishte fituar në “konkurrencen” prej gjashtë liderë të tjerë botëror.

Në një sondazh të kryer nga 9 mars deri më 13 mars, kur u pyetën se cili prej udhëheqësve botërorë është ai që besoni më së shumëti , 58 për qind e të anketuarve renditën emrin e udhëheqësit rus, në konkurrencë me gjashtë shtetërorë të tjerë botërorë.
Pas Putinit janë Kancelarja gjermane Angela Merkel me 42 përqind të votave dhe udhëheqësi kinez Si Jinping me 34 përqind.
Presidenti i SHBA Donald Tramp ka 22 përqind të të anketuarve, kryeministrja britanike Theresa Mey dhe presidenti francez Emanuel Macron fituan 16 përqind të votave, ndërsa presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan ka shtatë përqind.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close