PS:Çfarë iu premtoi Basha rusëve në këmbim të parave të dhuruara

Loading...

Partia Socialiste akuzon rëndë Lulzim Bashen dhe i bënë ftesë partisë Demokratike që të reflektojë në lidhje me skandalin e financimit të oligarkëve rusë në për llogaritë e këtij subjekti -Lulzim Bashës,sepse kjo nuk është thjesht dhe vetëm me mbi gjysëm milionë dollarë pastrim parash ,por një skandal i jashtzakonshëm të cilit nuk i dihet fundi dhe qëllimi ku mund të fshihet dora direkte e Kremlinit.

-Drejtuesja e qarkut Tiranë, Blerina Gjylameti – Lulëzim Basha duhet të rrëfehet një orë e më parë në Prokurori. Prokuroria, duhet ta marrë në pyetje Lulëzim Bashën. Sepse kjo histori nuk ka të bëjë thjesht dhe vetëm me mbi gjysëm milionë dollarë pastrim parash dhe financim i paligjshëm i partisë, po në radhë të parë me domosdoshmërinë për të ditur të vërtetën e ndërhyrjes apo jo nga jashtë. E cila, do të ishte një krim politik i pashoq në dëm të interesit tonë kombëtar dhe kundër ëndrrës europiane të Shqipërisë!/Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close