Advertisements

Sot në Bruksel,takimi Thaçi-Vuçiq

Sot në Bruksel do të duhej të takoheshin presidentët e Kosovës dhe Serbisë,Thaçi dhe Vuçiq,ku dy liderët do të shqyrtonin gjendjen e mardhënive në mes të dy vendeve,zbatimin e marrëveshjeve ekzistuese dhe shkëmbimin e pikëpamjeve për fazën e re të dialogut për një normalizim të plotë të marrëdhënieve. Takimi i Brukselit organizohet nga Përfaqësuesja e Lartë e BE, Federica Mogerini.


Në një thirrje për presidentët e Serbisë dhe Kosovës, Mogerini theksoi se më 23 mars do të diskutohet “faza e dialogut në lidhje me normalizimin gjithëpërfshirës”, si dhe “shqyrtimi i punës në vazhdim për zbatimin e marrëveshjeve ekzistuese”./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close