Të “pakënaqurit” nga VV krijojnë Grupin e deputetëve të pavarur në Kuvendin e Kosovës

Loading...

Në organet e Kuvendit të Kosovës është bërë kërkesa që të njihet Grupi i deputetëve të pavarur prej 13 deputetësh,kërkesë e cila u bë nga ish-deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje e të cilët tashmë një kohë vepronin nën ombrellen e të ashtuquajturëve “Të paknaqurit”.

Këtë e ka konfirmuar njëri nga ta edhe deputet në Kuvendin e Kosovës Dardan Sejdiu,por që me gjasë ky grup nuk do ta ketë Donika K.Bujupi e cila ndrroi kah dhe iu bashkangjit ish-partisë së saj AAK.
Dardan Sejdiu duke folur për këtë ka thënë se ne do të bashkëpunojmë edhema tutje me Vetëvendosjen por si grup i pavarur,sidomos në qeshtjet si demarkacioni dhe të tjera qeshtje që janë në interes të përbashkët.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close