Wikendi në Kosovë -Moti:Vranësira të pjesërishme por kryesisht mot me diell

Loading...

Këtë vikend në vendin tonë do të mbajë mot me diell, vende –vende me mjegull dhe pjesërisht i vranët,thonë meteorologët për shkak të ndikimit të masave të ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat po mbretrojnë.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-3 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të jenë tipike pranverore nga 15-18 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare”, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një komunikate për media.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close