Advertisements

Wikendi në Kosovë -Moti:Vranësira të pjesërishme por kryesisht mot me diell

Këtë vikend në vendin tonë do të mbajë mot me diell, vende –vende me mjegull dhe pjesërisht i vranët,thonë meteorologët për shkak të ndikimit të masave të ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat po mbretrojnë.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-3 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të jenë tipike pranverore nga 15-18 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare”, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një komunikate për media.

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this: