Advertisements

Ka vdekur Margot Kidder,ylli i filmit ‘Superman’ përkrah Christopher Reeve

Loading...

Margot Kidder, aktorja e njohur për rolin e Lois Lane përballë Christopher Reeve në filmin “Superman”, vdiq të dielën në Montana, sipas menaxherit të saj personal. Ajo ishte 69 vjeçe.
“Unë mund të konfirmoj se Margot vdiq në paqe duke fjetur”, tha menaxherja e Kidderit, Camilla Pines.

“Supermani” origjinal ,i cili konsiderohet gjerësisht si tregimi më i mirë i kinemasë i këtij karakteri, do të festojë 40 vjetorin e vet më 15 dhjetor.
Lindur si Margaret Ruth Kidder në vitin 1948, aktorja gjithashtu u shfaq ne kultin klasik të vitit 1979, “Horror Amityville”. Përveç roleve të saj para kamerave, ajo u punësua për punën e zërit dhe ishte një mysafire e shpeshtë në konventat komike.

Kidder ishte një aktore e profilizuar me kredi në shfaqjet si “Boston Common” dhe “Smallville” përgjatë viteve, dhe ajo kishte punuar deri në vitin e kaluar, sipas IMDB.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close