Advertisements

Shqiptarët nuk ia dolën ta fitojnë Eurovisionin e këngës,e fitoi Izraeli

Loading...

Në finalen e madhe të “Këngës në Eurovision” të vitit 2018 mbajtur në Lisbonë-Portugali,në edicionin e 63 fitues ka dalë përfaqësuesja e Izraelit Netta me këngën “Toy”.

Shqiptarët kënduan mirë,por nuk fituan.Eugent Bushpepa me këngën “Mall”,për Shqipërinë u radhit i njëmbdhjeti .Edhe përfaqësues të tjerë me kombësi shqiptare që garuan për vende tjera nuk dolen keq.Përkundrazi shqiptarja ,Eleni Foureira me këngën “Fuego” dhe me një performancë shumë të mirë doli e dyta.Ndersa për Italinë shqiptari i famshëm tani Ermal Meta tok me Fabrizio Moro kënduan këngën shumë të mirë “Non Mi Avete Fatto Niente” ,por që nuk ia doli të radhitet ma lart se në vendin e pestë në fund të numërimit të të gjitha votave edhe të jurive profesionale dhe të atyre të publikut.

Në fund të fundit vlenë të theksohet se kjo radhitje e artistëve me gjak shqiptari është më se e mirë kur të merret parasyshë ,se një komb po kontribonte tre vende finaliste./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close