Advertisements

Çmenduri,Selektori serb Krstajiq kërkon gjyqin e Hagës për arbitrin gjerman Felix Brych !!

Serbia asesi nuk po mund të pajtohet me humbjen e mbrëmshme të ndeshjes së futbollit nga Zvicra,sidomos golat që i pësuan nga shqiptarët e Kosovës të cilët luajnë për kombëtaren zvicerane.
Përveq tjerash ata të Federatës serbe paralajmëruan ankesë FIFA-s në gjykimin sipas tyre të “padrejtë” të gjykatësit gjerman Felix Brych i cili referoi këtë ndeshje.

Paranoja serbe dhe inati, shkuan aq larg sa që edhe trajneri i kombëtares serbe Mladen Krstajiq ka deklaruar të padeklarueshmen për një ngjarje sporti duke e përzier atë në mënyrë të paturpshme me politikën gjenocidale të shtetit të tij kundër popujve përreth.
Ai duke folur për gjyqtarin gjerman deklaroi se “Unë nuk do të them asgjë të re, ne jemi vjedhur, unë nuk do t’i jepja arbitrit as të verdhin as kartonin e kuq , por unë do ta dërgoja në Hagë për ta gjykuar si ata neve.Nuk gjykoi penaltinë,ka ndarë tre kartona lojtarëve të cilët kanë detyrë të ushtrojnë agresion në mes të fushës “.
Kaq sa i përket të qenit sportist sipas mënyres serbe./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close