Advertisements

Emmanuel Macron viziton Shqipërinë këtë vjeshtë

ATSH/ – Presidenti i i Francës, Emmanuel Macron do të vizitojë Shqipërinë vjeshtën e këtij viti.

Këtë e bëri të ditur Kryeministri Edi Rama gjatë takimit sot me anëtarët e qeverisë në Qendrën e Hapjes për Dialog (COD) në Kryeministri.

“Nëse nuk ndodh ndonjë gjë e papritur, këtë vjeshtë Shqipërinë do ta vizitojë për herë të parë një president i Francës dhe jam i bindur se pasi ta shikojë me sytë e tij këtë vend, lidhja jonë do të bëhet më e fortë dhe roli i Francës në ecurinë pozitive të Shqipërisë dhe Ballkanit do të rritet”, – theksoi Rama.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close