Advertisements

FIFA nis procedurë disciplinore kundër Shaqirit,Xhakës por edhe kundër Federatës së futbollit të Serbisë

Komiteti disiplinor i FIFA ka hapur procedurat kundër lojtarëve zviceranë Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri për festat e golave gjatë fitores 2-1 ndaj Serbisë në Kaliningrad.

FIFA gjithashtu tha të shtunën se ka filluar procedimet disiplinore kundër Shoqatës së Futbollit të Serbisë për turbullira dhe shfaqjen e mesazheve politike dhe fyese nga tifozët serbë. FIFA gjithashtu po shqyrton deklaratat që trajneri i Serbisë Mlladen Krstajiç bëri pas ndeshjes.

Xhaka dhe Shaqiri festuan golat e tyre duke bërë një simbolet e trashëgimisë së tyre etnike shqiptare./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close